Araç Takip Cihazı

Kurumsal firmalara ait olan araçların günün yirmi dört saatinde takibe alınması amacı ile geliştirilen yazılımlardan oluşan sisteme araç takip sistemi denmektedir. Bu amaçla geliştirilen manuel olarak ya da ilgili olan araçlara takip amacı ile takılan cihazlara ise araç takip cihazı denilmektedir.

Araç Takip Cihazı nasıl calısır

Araç Takip Cihazı nasıl çalışır

Araç Takip Cihazı Özellikleri

Araçlara monte edilen ya da aracın etrafında bulunmak sureti ile anahtarlık gibi aparatlar aracılığı ile kullanılan bu cihazlarda ana amaç olarak yirmi dört saat ilgili aracı kontrol ve takip hedefini gütmektedir.

Araç takip cihazları sayesinde; ilgili aracın nerede bulunduğunu, konumunu, nereye gittiğini, kilometre bazında hızını, çalışma süresini takip altında tutmak mümkündür. Bunun gibi araç ile ilgili olan bir yığın bilginin anlık olarak alınabileceği gibi geriye dönük olarak ulaşımı sağlanabilmektedir.

Araç Takip Cihazları Nasıl Çalışır?

Araç takip cihazlarına genel olarak mobil veri cihazları da denilmektedir. Bir araca monte edilse dahi mobil olarak taşınabilir ve hareket edebilir. Araç takip cihazları; GPS uyduları sayesinde alınan konum bilgilerini, algılayıcı tarafından alınan telemetrik bilgileri, GPRS ya da GSM şebekeleri aracılığı ile ana kontrol merkezlerine ileterek çalışmaktadır.

Şebekelerden alınan ve merkeze iletilen bilgiler hazırlanan özel yazılım ve programlar aracılığı ile toplanarak düzenlenerek veri bankasına gönderilir. Bu sayede araçlara ait bilgiler an itibari ile ya da dilendiği geçmiş zaman itibari ile takip ve kontrol edilebilir.

Taşıt Tanıma Sistemi

Kurumsal firmalar; kurumlarına ait araçları takip ve kontrol ederken diğer hizmetlerden de yararlanabilir. Taşıtlarının benzin giderlerini kontrol edebilmek, zamandan kazanmak, hızını ve nerede olduğunu anlayabilmek için kullandıkları taşıt tanıma sistemi sayesinde shell tts gibi taşıt tanınma sistemleri bulunan shell benzin istasyonları sayesinde araçların benzin giderlerini de kontrol edebilir.

Bir önceki yazımız olan Plaka Tanıma Sistemi başlıklı makalemizde shell, Shell TTS ve takip kontrol hakkında bilgiler verilmektedir.

TTS İŞLEM MENUSU
MONTAJ
SERVİS NOKTALARI
TTS
İSTASYON LİSTESİ
HIZLI
İŞLEM MAİLLERİ
MÜŞTERİ
GÖRÜŞLERİ
SHELL TAŞIT TANIMA SİSTEMİ
TTS BİLGİ TALEBİ
Adı-Soyadı

Firmanız

Telefon

E-Mail

Sizi Arayalım

Mesaj